Miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktycznej

Prezentujemy Państwu plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc :
grupa Pszczółki (dzieci 5 – 6 letnie)
kosz

1. Wakacyjne podróże
  2. Zasady w naszym przedszkolu
  3. Jesienne zbiory w sadzie i ogrodzie

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad. 1 Utrwalenie wiadomości o polskich krainach geograficznych (morze, góry, jeziora). Rozwijanie u dzieci umiejętności opowiadania o zdarzeniach z przeszłości, pobudzanie wyobraźni.

Ad. 2 Utrwalenie z dziećmi zasad obowiązujących w przedszkolu i wdrażanie do ich przestrzegania. (kodeks przedszkolaka)

Ad.3 Utrwalanie wyglądu i nazw drzew owocowych. Powtórzenie wiadomości o różnych gatunkach polskich i zagranicznych owoców i warzyw. Uświadomienie dzieciom przyczyn spożywania warzyw i owoców dla zdrowia. (witaminy) Rozróżnianie ich za pomocą zmysłów.

grupa Biedronki (dzieci 2 – 3 -letnie)
przedzko

1. Poznajemy nasze przedszkole
  2. Nasze ulubione zabawki
  3. Mój kolega, moja koleżanka
  4. Już jesień

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad.1. Zapoznanie dzieci z nową salą, jej wyposażeniem, zabawkami.Wspólne ustalenie praw i zasad panujących w przedszkolu oraz zasad regulujących współżycie w grupie.

Ad.2. Wdrażanie do szanowania wspólnych zabawek i odkładania ich na wyznaczone miejsce.

Ad.3. Utrwalenie imion kolegów z grupy. Uczenie się używania zwrotów grzecznościowych w określonych sytuacjach.

Ad.4. Zapoznanie dzieci z charakterystycznymi zmianami w przyrodzie zachodzącymi podczas jesieni.

grupa Motylki (dzieci 3-4 letnie)
owoce

1. Poznajemy nasze przedszkole
  2. Nasza grupa
  3. Lubimy warzywa i owoce

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1. Zapoznanie z  nauczycielkami oraz personelem przedszkola oraz zadaniami jakie pełnią w przedszkolu.
  2. Zapoznanie dzieci z rozkładem pomieszczeń – salą zabaw, łazienką, szatnią – omówienie zasad poruszania się po nich;
  3. Przydzielenie znaczków indywidualnych i  nauka ich rozpoznawania;
  4. Zapoznanie z zasadami zgodnej i bezpiecznej zabawy, szanowanie zabawek i odkładanie ich na wyznaczone miejsce;
  5. Uczenie się używania zwrotów grzecznościowych – dzień dobry, do widzenia, proszę, dziękuję, przepraszam;

6. Nawiązanie serdecznego, bliskiego kontaktu z nauczycielka, nabywanie umiejętności wyrażania słowami własnych potrzeb, myśli, odczuć