Miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktycznej

Prezentujemy Państwu plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc : CZERWIEC
grupa Pszczółki (dzieci 5 – 6 letnie)
jeżyk

wakacje

Tematyka:

I Poznaję swoje prawa i obowiązki
II Mali strażnicy przyrody
III Niedługo wakacje
IV W świecie dinozaurów

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:
Ad 1 Zwracanie uwagi na równość praw wszystkich ludzi, szanowanie odrębności narodowych
Ad 2 Określanie charakterystycznych cech lata, np.: długie dni, wyższa temperatura; poznanie zjawisk atmosferycznych występujących o tej porze roku, np.: burzy, tęczy
Ad 3 Poznawanie ważniejszych regionów Polski oraz znajdujących się tam bogactw naturalnych
Ad 4 Wykorzystywanie i tworzenie okazji do pogłębiania wiedzy na temat dinozaurów oraz budzenie zainteresowania otaczającym światem, jego prehistorią. Poszerzenie wiadomości o dinozaurach

grupa Motylkii (dzieci 3 – 4 -letnie)

Tematyka:

1. Święto Dziecka, czyli o prawach i obowiązkach dzieci na całym świecie.
2. Letnie dyscypliny sportowe
3. Nadchodzi lato
4. Kochamy naszych tatusiów.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1.Zapoznanie dzieci z ludźmi innych ras, uświadomienie że nie wszyscy ludzie i dzieci żyją w komfortowych i dobrych warunkach.
2.Uświadomienie dzieciom, że każdemu człowiekowi i każdemu dziecku należy się szacunek i dobre traktowanie.
3.Zwrócenie uwagi na fakt, iż każdemu człowiekowi można sprawić radość, ale także przykrość.
4.Przypomnienie i omówienie różnych dyscyplin sportowych, które uprawia się latem, zachęcanie do aktywnego spędzania czasu, szczególnie latem.
5.Przypomnienie nadchodzącej pory roku –lata, wymienianie charakterystycznych cech nowej pory roku.
6.Zwrócenie uwagi na fakt, iż w czerwcu obchodzimy Dzień Ojca, przypomnienie, że taty należy słuchać i okazywać mu należyty szacunek.

grupa Bierdonki (dzieci 2-3 letnie)
 dzieci2

1. Dzień dziecka
2. Zaczarowany świat książek
3.Nadchodzi lato
4. Jedziemy na wakacje

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad.1. Wyrabianie przyjaznego stosunku do dzieci innych narodów. Budzenie zainteresowania ich życiem, zabawami i zajęciami
Ad.2. Wprowadzenie dzieci w świat poezji, bajek i baśni zawierających wartości poznawcze, kształcące i wychowawcze .
Ad.3. Zapoznanie ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie podczas lata oraz ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi o tej porze roku: burza, tęcza
Ad.4. Zapoznanie z miejscami gdzie możemy spędzić wakacje: morze, góry, mazury. Zapoznanie z zasadami bezpiecznego spędzania wakacji.