Miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktycznej

Prezentujemy Państwu plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc : STYCZEŃ
grupa Pszczółki (dzieci 5 – 6 letnie)
jeżykjeżykśnieg

1. Witamy Nowy Rok

2. Sporty i zabawy zimowe

3.  Święto Babci, Dziadka

4 Pomagamy zwierzętom

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad 1 Rytmiczna organizacja czasu.  Poznanie przeznaczenia i rodzajów zegarów . Uświadamianie następstwa pór roku, miesięcy.

Ad 2 Poznanie wybranych dyscyplin sportów zimowych oraz zasad bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych. Poznanie właściwości śniegu.

Ad 3. Uczenie właściwego zachowania w stosunku do starszych, tworzenie emocjonalnej więzi z dziadkami. Rozbudzenie inwencji twórczej i odwagi w prezentacji właściwych prac.

Ad 4Rozbudzanie zainteresowania losem zwierząt w czasie zimy. Kształtowanie opiekuńczej postawy wobec ptaków i zwierząt leśnych.

grupa Biedronki (dzieci 2 – 3 -letnie)
=sikorkA

1. Zagościła zima
  2. Dla babuni i dziadziusia
  3. Dokarmiamy ptaki

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad.1. Zapoznanie ze zjawiskami atmosferycznymi charakterystycznymi dla zimy: śnieg, mróz, lód. Poznawanie otaczającej przyrody za pomocą obserwacji i eksperymentowania.

Ad.2 Poznanie ról i obowiązków rodziny, nazywanie członków rodziny. Wzmacnianie więzi uczuciowej z rodziną oraz rozwijanie szacunku do osób starszych.

Ad.3. Zapoznanie z ptakami przebywającymi w naszym kraju w okresie zimy: sikorka, wróbel, gil. Wdrażanie do dbania o ptaki w czasie zimy.

grupa Motylki (dzieci 3-4 letnie)
 dzien babci

1. Sport to zdrowie
  2. Warszawa- stolicą Polski
  3. Babciu, dziadku żyjcie nam sto lat!
  4.  Pomóżmy ptakom przetrwać zimę

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad.1. Przypomnienie dzieciom, że ruch na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie są niezbędne do utrzymania dobrego stanu zdrowia. Zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność spędzania czasu na świeżym powietrzu nawet zimą.

Ad.2. Przypomnienie nazwy stolicy kraju, zapoznanie dzieci z najważniejszymi zabytkami Warszawy i legendą o powstaniu Warszawy.

Ad.3. Uświadomienie dzieciom, że osoby starsze zasługują na szacunek i pomoc ze strony innych.

Ad.4. Przypomnienie i utrwalenie zwyczaju dokarmiania ptaków zimą.