Miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktycznej

Prezentujemy Państwu plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc CZERWIEC :
grupa Pszczółki (dzieci 5 – 6 letnie)

1.Każdy z nas jest inny

2. Nasze zmysły

3. Nadchodzi  lato

4. Wakacyjne podróże

Zadania wychowawczo – dydaktyczne:
Ad.1. 1 Poznawanie dzieci różnych ras, określanie miejsc ich zamieszkania, warunków klimatycznych w jakich żyją, poznanie ich zwyczajów i codziennych zabaw. Wdrażanie do szanowania odrębności narodowych.

Ad.2 . Rozpoznawanie przedmiotów, roślin, zwierząt za pomocą zmysłu dotyku, smaku, wzroku, węchu, słuchu, wyjaśnienie roli zmysłów w życiu człowieka.

Ad.3. Zapoznanie ze zmianami  zachodzącymi  w przyrodzie podczas lata oraz ze zjawiskami atmosferycznymi występującymi o tej porze roku: burza, tęcza

Ad.4. Poznawanie ważniejszych regionów Polski, znajdujących się tam bogactw naturalnych

nazywanie największych rzek Polski – Wisły i Odry, morza – Bałtyku, gór – Tatr oraz większych miast Polski

grupa Motylki (dzieci 3-4 letnie)

1.  Poznaje swoje prawa i obowiązki

2 Mali strażnicy przyrody

3  Niedługo wakacje

4 Poznajemy kosmos

Zadania wychowawczo- dydaktyczne:

Ad 1 Zwracanie uwagi na równość praw wszystkich ludzi, szanowanie odrębności narodowych

Ad 2 Określanie charakterystycznych cech lata, np.: długie dni, wyższa temperatura; poznanie zjawisk atmosferycznych występujących o tej porze

roku, np.: burzy, tęczy

Ad 3 Poznawanie ważniejszych regionów Polski oraz znajdujących się tam bogactw naturalnych

Ad 4 poznawanie nazw wybranych planet Układu Słonecznego, np.: Mars, Wenus; słuchanie ciekawostek na ich temat

grupa Biedronki (dzieci 2 – 3 -letnie)

Tematyka:

1. Święto Dziecka, czyli o prawach i obowiązkach dzieci na całym świecie.
  2. Szanujemy książki
  3. Nadchodzi lato

4. Kochamy naszych tatusiów.

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1.Zapoznanie dzieci z ludźmi innych ras, uświadomienie że nie wszyscy ludzie i dzieci żyją w komfortowych i dobrych warunkach.

2.Uświadomienie dzieciom, że każdemu człowiekowi i każdemu dziecku należy się szacunek i dobre traktowanie.

3.Zwrócenie uwagi na fakt, iż każdemu człowiekowi można sprawić radość ale także przykrość.

4.Uświadomienie dzieciom, że książki, czasopisma i gazety są źródłem wiedzy i informacji oraz że należy je szanować.

5.Zapoznanie z nadchodzącą porą roku –latem, wymienianie charakterystycznych cech nowej pory roku.

6.Zwrócenie uwagi na fakt, iż w czerwcu obchodzimy Dzień Ojca, przypomnienie, że taty należy słuchać i okazywać mu należyty szacunek.