Miesięczne plany pracy wychowawczo – dydaktycznej

Prezentujemy Państwu plany pracy wychowawczo-dydaktycznej na miesiąc : LISTOPAD
grupa Pszczółki (dzieci 5 – 6 letnie)
jeżykjeżykwarszawa

1.Dbamy o zdrowie
2. Moje miasto-Warszawa
3.Bawimy się zgodnie

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad1.  Kształtowanie nawyku dbania o czystość osobistą. Zwrócenie uwagi na umiejętne i kulturalne zachowanie się w czasie posiłków oraz podkreślenie roli właściwego odżywiania się.
Ad 2 Nazywanie swojej miejscowości, poznawanie jej historii, zabytków i miejsc. Wskazywanie swojej miejscowości na mapie.
Ad.3. Rozwijanie relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji dostrzeganie potrzeb innych, szanowanie ich

grupa Biedronki (dzieci 2 – 3 -letnie)
flaga

1. Dbamy o czystość i zdrowie
2. Jestem Polakiem
3. Domowi ulubieńcy
4.Ubieramy się coraz cieplej

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

Ad.1. Poznawanie zasad higienicznego i zdrowego trybu życia. Wdrażanie do wykonywania czynności samoobsługowych na miarę swoich możliwości.
Ad.2. Przybliżenie określenia „Jestem Polakiem”- zwrócenie uwagi na symbole narodowe, próby zapamiętania barw narodowych
Ad.3. Zapoznanie dzieci ze zwierzątkami domowymi, uświadomienie potrzeby dbania o zwierzęta domowe.
Ad.4. Nazywanie poszczególnych elementów garderoby, dopasowywanie ich do odpowiednich części ciała Wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku.

grupa Motylki (dzieci 3-4 letnie)
bezpieczny

1. Bezpieczeństwo na co dzień
2. Polska moja ojczyzna
3. O higienie i zdrowiu, czyli poznajemy pracę pielęgniarki.
4.Moje domowe zwierzątko

Zadania wychowawczo-dydaktyczne:

1. Zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa jakie należy zachować poruszając się po chodniku i ulicy.
2.Zwrócenie uwagi na sygnalizację świetlną i zapoznanie z jej działaniem.
3.Wprowadzenie kolorów sygnalizacji świetlnej i ich znaczenia w ruchu drogowym(kolor czerwony i zielony)
4.Przybliżenie określenia „Polska nasza ojczyzna”- zwrócenie uwagi na symbole narodowe godło, hymn oraz flagę, próby zapamiętania barw narodowych.
5.Utrwalenie podstawowych nawyków higienicznych-mycie rąk przed posiłkiem, mycie zębów, kąpiele itp.
6.Poznanie zawodu pielęgniarki-zwrócenie szczególnej uwagi na konieczność dbania o zdrowie, jedzenia warzyw i owoców.
7.Uświadomienie potrzeby dbania o zwierzęta domowe- karmienia, opieki, wyjścia na spacer itp.