Galeria

 

W naszym przedszkolu wiele się dzieje, a my staramy się sumiennie wszystko dokumentować. Poniżej znajdziecie Państwo efekt naszej pracy. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z różnych naszych zajęć i zabaw.

 
 

>>>Więcej zdjęć dostępnych na FB.<<<

 

W czwartek 21 czerwca, dzieci z grupy ,,Pszczółki” wzięły udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Matematycznej. Celem olimpiady było kształtowanie logicznego myślenia, rozwijanie kompetencji matematycznych, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz kształtowanie odporności emocjonalnej do pokonywania trudności przez dzieci. Konkurs przebiegał w przyjaznej i wesołej atmosferze. Nasza ,,Bajkowa drużyna” wywalczyła zaszczytne I miejsce !

A lato przyszło pieszo - Już łąki nim się cieszą I stoją całe w kwiatach Na powitanie lata.

W piątek, 15 czerwca Rodzice z grupy ,,Pszczółki\\\" wystawili przedstawienie pt. ,,Zamieszanie bajek\\\". Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie, profesjonalne podejście i za zaangażowanie. Przy aplauzie widzów ujawniły się aktorskie perełki, co wprawiło w zachwyt przedszkolną publiczność. Wyraz artystyczny przedstawienia zasługuje na Oscara!

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nasz długo planowany Piknik w Lasku Bródnowskim, został przeniesiony do sal przedszkolnych, mimo to daliśmy radę i Dzień Rodziny się odbył.! Bardzo dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie.! To dzięki Państwa zaangażowaniu impreza była taka wspaniała.

W piątek, 22 września, w towarzystwie misia, jeża i wiewiórki nasze przedszkole odwiedziła niezwykła postać- ,,Pani Jesień”. Tańcem i piosenką, wspólnie powitaliśmy nadchodzącą porę roku. Dziękujemy naszym ciociom i przedszkolakom, za wspaniałą zabawę:)

22 września w naszym przedszkolu ruszył projekt ,,Tęczowa matematyka”, polegający na podporządkowaniu wszystkich działań przedszkolnych jednemu kolorowi. W ten wrześniowy piątek, dominującym kolorem był kolor żółty. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. Dzięki Wam wszystkie dzieci były w ,,żółtym humorze\\\\\\\"

W środę 24 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Rodziny. Tego dnia uroczyście świętowaliśmy Dzień Mamy i Dzień Taty. Nasi wychowankowie tańcem, wierszem i piosenką podziękowali swoim Rodzicom za miłość, opiekę i codzienny trud wkładany w ich wychowanie.

We wtorek 11 kwietnia, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Spotkanie rozpoczęły występy dzieci, które zaprezentowały piosenki o tematyce świąt wielkanocnych. Po wspaniałych występach naszych wychowanków, zostały wręczone nagrody za konkurs na ,,Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną\" oraz konkurs ,,Pierwsze oznaki wiosny\". Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu, który obfitował w wielkanocne przysmaki. Podzieliliśmy się jajkiem, złożyliśmy sobie życzenia a następnie kosztowaliśmy świątecznych przysmaków.

We wtorek 28 marca do naszego przedszkola przybyli Rodzice naszych wychowanków, aby razem ze swoimi pociechami wykonać ozdoby wielkanocne. Podczas warsztatów odbył się konkurs pt. ,,Wiosenne muzykowanie\", polegający na zaśpiewaniu z dzieckiem piosenki o tematyce wiosennej.

We wtorek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od konkursów, gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji.

W czwartek 2 lutego w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Imprezę poprowadził wodzirej, który zapewnił dzieciom mnóstwo radości i atrakcji. Nasze przedszkolaki pięknie prezentowały się w strojach przygotowanych przez Rodziców.

27 stycznia ukochane Babcie i ukochani Dziadkowie naszych przedszkolaków stawili się licznie na przygotowaną uroczystość z okazji ich święta. Przejęte i wzruszone dzieci pięknie zaprezentowały się w części artystycznej. W wierszu i piosence wyraziły swoją miłość i przywiązanie do jednych z najważniejszych osób w ich życiu. Dumni Dziadkowie podziwiali swoje wnuki oraz z radością przyjęli przygotowane przez nie prezenty. Rodzinny charakter imprezy podkreślił poczęstunek oraz wspólne zabawy i tańce przy muzyce.

19 grudnia w sali Urzedu Gminy Targówek odbyło sie spotkanie Bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców. Impreze rozpoczął wystep naszej najmłodszej grupy a po nich Motylki i Pszczółki wspólnie wystawiły Jasełka. Po wzruszających wystepach naszych milusińskich, zostały wreczone nagrody za konkurs ,,Świąteczne drzewko”. Wspólny poczestunek oraz świąteczne życzenia umiliły nam wszystkim ten wyjątkowy wieczór.

,,Bal u wróżek i czarodziejów”- pod tym właśnie hasłem 29 listopada w naszym przedszkolu odbył się Wieczór Andrzejkowy. Nasze przedszkolaki pięknie przebrane za wróżki i czarodziejów wprowadziły wszystkich zebranych w magiczną atmosferę andrzejkowej nocy.

23 listopada przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki\" wybrały się do teatru Rampa na spektakl pt. ,,Jak rozweselić smutnego nosorożca\"

14 listopada nasze Przedszkole po raz piąty wzięło udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej ,,Skąd nasz ród\\\" W tym roku motywem przewodnim była piosenka żołnierska a nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Pszczółki.

10 listopada uczciliśmy w naszym Przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji odświętnie ubrani z kotylionami na piersi stanęliśmy do wspólnego apelu.

Zapraszamy wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w akcji pt. ,,Cała Polska czyta dzieciom,,

W dniu 18 października nasi Milusińscy zostali oficjalnie przyjęci do grona przedszkolaków. Uroczyste pasowanie i wręczenie pamiątkowych dyplomów poprzedziły występy artystyczne. Tanecznym krokiem i ze śpiewem na ustach dzieci rozpoczęły swoją przygodę w naszym przedszkolu.

Do naszych przedszkolaków 17 października zawitały: królik, jaszczurka, kura i jeż. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat życia tych zwierząt. Dowiodły też swojej odwagi nie bojąc się ich dotykać i głaskać.

W piątek 14 października, dzieci z grupy Pszczółki, wzięły udział w konkursie pt. ,,Dyniowa instalacja\". Konkurs odbył się w Folwarku Bródno. Pszczółki wykonały prace przestrzenną z dyni, którą zatytułowały. ,Moje wymarzone przedszkole\".

15.09.2016 r. obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Korzystając z pięknej pogody, wspólnie z Rodzicami spotkaliśmy się w Lesie Bródnowskim na rodzinnym pikniku. Naszą zabawę rozpoczęły występy dzieci, które tańcem i śpiewem powitały nadchodzącą porę roku. Po występach i poczęstunku Rodzice wraz z dziećmi ochoczo wzięli udział w ziemniaczanych zawodach sportowych, które rozgrzały atmosferę pikniku Zwieńczeniem wesołej rywalizacji były pamiątkowe dyplomy dla Rodziców oraz dzieci. Artystyczne zdolności można było rozwijać tworząc cudaki z ziemniaków a kolorowe balony rozdawane przez ciocię Emilkę, umilały wspólnie spędzony czas.

W dzisiejszym dniu w naszym przedszkolu odbył się \"Piknik Rodzinny\" - poświęcony w zupełności naszym mamusiom i tatusiom. Nasze dzieciaki mimo dynamicznie zmieniającej się pogodzie, wierszem i piosenką chciały podziękować swoim rodzicom za miłość jakiej doznają na co dzień. Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas i wspólną zabawę!

Tym razem odwiedziły nas : ślimak, jaszczurka, pisklęta, kaczuszki oraz króliczek. Oprócz tego utrwaliliśmy nazwy wiosennych kwiatów.

23 marca nasza bajkowa rodzina spotkała się na śniadanku wielkanocnym. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, które zaprezentowały piosenki o tematyce świąt wielkanocnych. Po występach dzieci nauczycielki wystawiły przedstawienie o poszukiwaniach wiosny przygotowane specjalnie na tą okazje. Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu, który obfitował w wielkanocne przysmaki. Podzieliliśmy się jajkiem, złożyliśmy sobie życzenia a następnie kosztowaliśmy świątecznych przysmaków. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na stroik wielkanocny. Spotkanie minęło nam w miłej, serdeczniej atmosferze,

Przedszkolaki 21 marca wybrały się nad kanałek bródnowski, żeby uroczyście pożegna zimę. Marzanna odpłynęła do morza a piękne słońce zwiastowało nadejście wiosny.

Poprzez muzykę, piosenkę i dobrą zabawę uczymy dzieci magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

Grupa Pszczółki 16 marca wzięła udział w warsztatach bursztynniczych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji bursztynie, obserwowały pokaz topienia bursztynu oraz wykonały rysunki z pyłu bursztynowego. Na zakończenie zajęć samodzielnie szlifowały i polerowały bursztyny, które zabrały do domu.

Z okazji Święta Kobiet chłopcy z grupy Pszczółki przygotowali dla koleżanek drobne upominki.

W tym miesiącu do naszego przedszkola zawitały zwierzątka - przedstawiciele różnych gromad: płazów, ptaków, gadów, ryb oraz ssaków. Przedszkolaki miały okazje przyjrzeć się: patyczakowi, agamie, żółwiowi, żabie, rybce, królikowi oraz gołąbkowi. Zajęcia jak zawsze przyniosły nam wiele radości i pomogły przełamać barierę strachu.

10 marca odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców dzieci z grupy Motylki. Przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę na temat oznak wiosny oraz Marzanny - symbolu zimy. Wspólnie z Rodzicami dzieci ozdobiły słomianą kukłę. W ten sposób powstała piękna Marzanna z którą wyruszymy już niebawem na powitanie wiosny.

24 lutego Pszczółki wybrały się do Domu Kultury Świt na spotkania z astronomią. Poznały nowe informacje na temat lotów w kosmos oraz innych ciekawych rzeczy.

19 lutego grupa Pszczółki oraz Motylki wybrała się do sali zabaw Inca Play aby spożytkować pokłady swojej energii w kolorowych piłeczkach oraz labiryntach z przeszkodami. Przedszkolaki bawiły się wspaniale nareszcie mogły się do woli wybiegać :)) Dużym powodzeniem cieszyły się również: diabelski młyn, piracki statek oraz twister :) Zabawa była niezwykle udana. Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

28 lutego w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Nasze spotkanie z szacownymi gośćmi rozpoczęły występy dzieci, które wierszem i piosenką chciały podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce, które okazują im na co dzień. Po cześć artystycznej przedszkolaki wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane prezenty - ramki ze zdjęciem, serduszka z masy solnej, kalendarze, krawaty dla Dziadków a nawet kolorowe mydełka. Na zakończenie spotkania wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Przedszkolaki zaprosiły Dziadków i Babcie do nauki tańców, które poznały na zajęciach tanecznych w przedszkolu. Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas oraz wspólną zabawę.

Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy ptaków, które zostają na zimę oraz tych, które odlatują do ciepłych krajów. Dowiedziały się jak można pomóc ptakom w czasie zimy oraz segregowały i przeliczały liczmany.

21 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Na przedszkolaki czekał wodzirej, który prowadził dla nas bal, organizując wspólne tańce. Odwiedził nas również Kaczor Donald, który dołączył do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci, dzięki którym bal był tak wyjątkowy.

18 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców. W atmosferę świąt wprowadziły nas występy dzieci, które zaprezentowały przedstawienia świąteczno - zimowe. Po brawurowych występach składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Podczas spotkania zostały również rozdane dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie na ,,szopkę betlejemską\". Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy kolędy. Dziękujemy wszystkim za obecność oraz wspaniałą atmosferę.

Do naszego przedszkola chodzą tylko grzeczne dzieci. Najlepszym dowodem na to jest wizyta Świętego Mikołaja, który 7 grudnia odwiedził przedszkolaki by wręczyć im prezenty. Każda grupa zaprezentowała Mikołajowi świąteczne piosenki śpiewane po polsku i po angielsku. Mikołaj obiecał, ze wróci do nas za rok. <iframe width=\"560\" height=\"315\" src=\"https://www.youtube.com/embed/nCGh_40w5KQ\" frameborder=\"0\" allowfullscreen></iframe> <iframe width=\"560\" height=\"315\" src=\"https://www.youtube.com/embed/2DleM6Hxnoc\" frameborder=\"0\" allowfullscreen></iframe> <iframe width=\"560\" height=\"315\" src=\"https://www.youtube.com/embed/XMUvmVqMlnk\" frameborder=\"0\" allowfullscreen></iframe>

W atmosferze magii i czarów upłynął wieczór andrzejkowy w grupie Pszczółki. Były chemiczne czary, konkursy oraz ciasteczka z wróżbą. Nie zabrakło również wspólnych zabaw z Rodzicami. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie fotograficznym dla Rodziców oraz w konkursie na instrument muzyczny.

Wieczór andrzejkowy w grupie Motylki i Biedronki upłynął w atmosferze wróżb i dobrej zabawy. Rozpoczął się pokazem chemiczno - fizycznych sztuczek magicznych w wykonaniu p. Eweliny z Klubu Małego Einstein-a. Następnie był czas na wspólne zabawy oraz wróżby, które Rodzice pamiętają z dzieciństwa. Dużo radości sprawił ,,gabinet krzywych luster\". Mamom najbardziej do gustu przypadło zwierciadło wyszczuplające sylwetkę :)

16 listopada grupa Pszczółki uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych pt: „Wełna, mleko, pierze, skąd się te produkty bierze?” – czyli słów kilka o produktach pochodzenia zwierzęcego. Zajęcia te były nagrodą za zajęcie III miejsca w konkursie ,,Dyniowy zawrót głowy\". Podczas spotkania Przedszkolaki otrzymały dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie.

10 listopada uczciliśmy w naszym Przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji odświętnie ubrani z kotylionami na piersi stanęliśmy do wspólnego apelu. Grupy Pszczółki i Motylki przygotowały wiersze oraz pieśni patriotyczne, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn. Podniosła atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim Przedszkolakom.

9 listopada nasze Przedszkole po raz czwarty wzięło udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. W tym roku motywem przewodnim była piosenka harcerska a nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Pszczółki. Brawurowo wykonały piosenkę pt: ,,Szare szeregi\". W nagrodę przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książki. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom oraz Paniom z grupy Pszczółki.

28 października Przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki oraz Oliwka i Marysia z grupy Pszczółki zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkolaków. Starszaki uroczyście powitały nowych kolegów i zaprosiły do wspólnej zabawy. Poniżej przedstawiamy filmy z tego wydarzenia :) <iframe width=\"560\" height=\"315\" src=\"https://www.youtube.com/embed/gkEM66lvYQQ?rel=0\" frameborder=\"0\" allowfullscreen></iframe>

26 października nasze przedszkole odwiedził tata Filipa, który pracuje w Policji. Usystematyzował naszą wiedzę na temat bezpieczeństwa na ulicy oraz przepisów ruchu drogowego. Tata Filipa opowiedział nam również o swojej pracy oraz zdradził jak zostać policjantem.

Dzięki uprzejmości mamy Bartka grupa Pszczółki poznała zawód prawnika. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda sala rozpraw, mogliśmy przymierzyć togę oraz wspólnie stwotzyliśmy akta sądowe :)

14.10 odwiedził nas tata Krzysia, który pracuje na koleji. Opowiedział nam jak wygląda jego praca, obejrzeliśmy zdjęcia pociągów oraz dowiedzieliśmy się kto odpowiada na koleji za bezpieczeństwo.

14.10.2015 r. nasze przedszkole odwiedził pszczelarz, który opowiedział nam o fascynującym życiu pszczół. Dowiedzieliśmy się jak wygląda rodzina pszczół, jak powstaje miód oraz jakich atrybutów używa pszczelarz w swojej pracy. Mieliśmy okzaję skosztować również miodu z prywatnej pasieki Pana Marka.

Na naszą pracę można głosować podczas Święta Dyni w Folwarku Bródno w dniach 10-11 października. Liczymy na Państwa głosy :)

7.10 odwiedził nas tata Oliwki, żeby opowiedzieć nam o swoim hobby - grze na gotarze elektrycznej. Przedszkolaki dowiedziały się wielu rzeczy na temat samgo instrumentu oraz miały możliwość wysłuchania próbki talentu Pana Piotra. Na zakończenie spotkanie najodważniejsi mieli okazję spróbować gry na gitarze :)