Galeria

W naszym przedszkolu wiele się dzieje, a my staramy się sumiennie wszystko dokumentować. Poniżej znajdziecie Państwo efekt naszej pracy. Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z różnych naszych zajęć i zabaw.

Święto Pieczonego Ziemniaka

15.09.2016 r. obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Korzystając z pięknej pogody, wspólnie z Rodzicami spotkaliśmy się w Lesie Bródnowskim na rodzinnym pikniku. Naszą zabawę rozpoczęły występy dzieci, które tańcem i śpiewem powitały nadchodzącą porę roku. Po występach i poczęstunku Rodzice wraz z dziećmi ochoczo wzięli udział w ziemniaczanych zawodach sportowych, które rozgrzały atmosferę pikniku Zwieńczeniem wesołej rywalizacji były pamiątkowe dyplomy dla Rodziców oraz dzieci. Artystyczne zdolności można było rozwijać tworząc cudaki z ziemniaków a kolorowe balony rozdawane przez ciocię Emilkę, umilały wspólnie spędzony czas.

94 Photos

Urodziny Zosi J.

10 Photos

W dzisiejszym dniu w naszym przedszkolu odbył się "Piknik Rodzinny" - poświęcony w zupełności naszym mamusiom i tatusiom. Nasze dzieciaki mimo dynamicznie zmieniającej się pogodzie, wierszem i piosenką chciały podziękować swoim rodzicom za miłość jakiej doznają na co dzień. Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas i wspólną zabawę!

85 Photos

Oznaki wiosny - warsztaty zoologiczno - przyrodnicze w grupie Biedronki i Motylki - 8.04.2016 r.

Tym razem odwiedziły nas : ślimak, jaszczurka, pisklęta, kaczuszki oraz króliczek. Oprócz tego utrwaliliśmy nazwy wiosennych kwiatów.

86 Photos

Spotkanie wielkanocne - 23.03.2016 r.

23 marca nasza bajkowa rodzina spotkała się na śniadanku wielkanocnym. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, które zaprezentowały piosenki o tematyce świąt wielkanocnych. Po występach dzieci nauczycielki wystawiły przedstawienie o poszukiwaniach wiosny przygotowane specjalnie na tą okazje. Następnie wspólnie zasiedliśmy do świątecznego stołu, który obfitował w wielkanocne przysmaki. Podzieliliśmy się jajkiem, złożyliśmy sobie życzenia a następnie kosztowaliśmy świątecznych przysmaków. Na zakończenie uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursie na stroik wielkanocny. Spotkanie minęło nam w miłej, serdeczniej atmosferze,

117 Photos

Przedszkole Bajka żegna zimę i wita wiosnę - 21.03.2016 r.

Przedszkolaki 21 marca wybrały się nad kanałek bródnowski, żeby uroczyście pożegna zimę. Marzanna odpłynęła do morza a piękne słońce zwiastowało nadejście wiosny.

17 Photos

Koncert muzyczny - ,,Magiczne słowa

Poprzez muzykę, piosenkę i dobrą zabawę uczymy dzieci magicznych słów: proszę, dziękuję i przepraszam.

28 Photos

Warsztaty bursztynnicze - 16.03.2016 r. - grupa Pszczółki

Grupa Pszczółki 16 marca wzięła udział w warsztatach bursztynniczych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji bursztynie, obserwowały pokaz topienia bursztynu oraz wykonały rysunki z pyłu bursztynowego. Na zakończenie zajęć samodzielnie szlifowały i polerowały bursztyny, które zabrały do domu.

69 Photos

Dzień Kobiet w grupie Pszczółki - 8.03.2016 r.

Z okazji Święta Kobiet chłopcy z grupy Pszczółki przygotowali dla koleżanek drobne upominki.

21 Photos

Od robaczka do ssaczka - warsztaty zoologiczne w grupie Biedronki i Motylki - 11.03.2016 r.

W tym miesiącu do naszego przedszkola zawitały zwierzątka - przedstawiciele różnych gromad: płazów, ptaków, gadów, ryb oraz ssaków. Przedszkolaki miały okazje przyjrzeć się: patyczakowi, agamie, żółwiowi, żabie, rybce, królikowi oraz gołąbkowi. Zajęcia jak zawsze przyniosły nam wiele radości i pomogły przełamać barierę strachu.

70 Photos

,,Marzanno - Ty zimowa panno

10 marca odbyły się zajęcia otwarte z udziałem Rodziców dzieci z grupy Motylki. Przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę na temat oznak wiosny oraz Marzanny - symbolu zimy. Wspólnie z Rodzicami dzieci ozdobiły słomianą kukłę. W ten sposób powstała piękna Marzanna z którą wyruszymy już niebawem na powitanie wiosny.

45 Photos

Pszczółki na Spotkaniach z astronomią

24 lutego Pszczółki wybrały się do Domu Kultury Świt na spotkania z astronomią. Poznały nowe informacje na temat lotów w kosmos oraz innych ciekawych rzeczy.

23 Photos

Szalejemy w Inca Play :)) - 19.02.2016 r.

19 lutego grupa Pszczółki oraz Motylki wybrała się do sali zabaw Inca Play aby spożytkować pokłady swojej energii w kolorowych piłeczkach oraz labiryntach z przeszkodami. Przedszkolaki bawiły się wspaniale nareszcie mogły się do woli wybiegać :)) Dużym powodzeniem cieszyły się również: diabelski młyn, piracki statek oraz twister :) Zabawa była niezwykle udana. Na pewno jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

59 Photos

Babciu, Dziadku - kocham Was!!! - Dzień Seniora - 28.02.2016 r.

28 lutego w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Nasze spotkanie z szacownymi gośćmi rozpoczęły występy dzieci, które wierszem i piosenką chciały podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich wielkie serce, które okazują im na co dzień. Po cześć artystycznej przedszkolaki wręczyły Seniorom własnoręcznie wykonane prezenty - ramki ze zdjęciem, serduszka z masy solnej, kalendarze, krawaty dla Dziadków a nawet kolorowe mydełka. Na zakończenie spotkania wspólnie bawiliśmy się przy muzyce. Przedszkolaki zaprosiły Dziadków i Babcie do nauki tańców, które poznały na zajęciach tanecznych w przedszkolu. Wszystkim dziękujemy za mile spędzony czas oraz wspólną zabawę.

104 Photos

Jak pomóc przetrwać ptakom zimę - zajęcia w grupie Pszczółki i Motylki

Na zajęciach przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy ptaków, które zostają na zimę oraz tych, które odlatują do ciepłych krajów. Dowiedziały się jak można pomóc ptakom w czasie zimy oraz segregowały i przeliczały liczmany.

37 Photos

Karnawałowy bal przebierańców - 21.01.2016 r.

21 stycznia w naszym przedszkolu odbył się Bal karnawałowy. Na przedszkolaki czekał wodzirej, który prowadził dla nas bal, organizując wspólne tańce. Odwiedził nas również Kaczor Donald, który dołączył do wspólnej zabawy. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie pięknych strojów dla dzieci, dzięki którym bal był tak wyjątkowy.

80 Photos

Spotkanie bożonarodzeniowe - 18.12.2015 r.

18 grudnia w naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe z udziałem Rodziców. W atmosferę świąt wprowadziły nas występy dzieci, które zaprezentowały przedstawienia świąteczno - zimowe. Po brawurowych występach składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Podczas spotkania zostały również rozdane dyplomy oraz nagrody za udział w konkursie na ,,szopkę betlejemską". Na zakończenie uroczystości wspólnie odśpiewaliśmy kolędy. Dziękujemy wszystkim za obecność oraz wspaniałą atmosferę.

116 Photos

Mikołajki - 7.12.2015 r.

Do naszego przedszkola chodzą tylko grzeczne dzieci. Najlepszym dowodem na to jest wizyta Świętego Mikołaja, który 7 grudnia odwiedził przedszkolaki by wręczyć im prezenty. Każda grupa zaprezentowała Mikołajowi świąteczne piosenki śpiewane po polsku i po angielsku. Mikołaj obiecał, ze wróci do nas za rok.

127 Photos

Wieczór andrzejkowy w grupie Pszczółki - 30.11.2015 r.

W atmosferze magii i czarów upłynął wieczór andrzejkowy w grupie Pszczółki. Były chemiczne czary, konkursy oraz ciasteczka z wróżbą. Nie zabrakło również wspólnych zabaw z Rodzicami. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody za udział w konkursie fotograficznym dla Rodziców oraz w konkursie na instrument muzyczny.

41 Photos

Wieczór andrzejkowy w grupie Motylki i Biedronki - 30.11.2015 r.

Wieczór andrzejkowy w grupie Motylki i Biedronki upłynął w atmosferze wróżb i dobrej zabawy. Rozpoczął się pokazem chemiczno - fizycznych sztuczek magicznych w wykonaniu p. Eweliny z Klubu Małego Einstein-a. Następnie był czas na wspólne zabawy oraz wróżby, które Rodzice pamiętają z dzieciństwa. Dużo radości sprawił ,,gabinet krzywych luster". Mamom najbardziej do gustu przypadło zwierciadło wyszczuplające sylwetkę :)

56 Photos

Zajęcia przyrodnicze w Folwarku Bródno - grupa Pszczółki

16 listopada grupa Pszczółki uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych pt: „Wełna, mleko, pierze, skąd się te produkty bierze?” – czyli słów kilka o produktach pochodzenia zwierzęcego. Zajęcia te były nagrodą za zajęcie III miejsca w konkursie ,,Dyniowy zawrót głowy". Podczas spotkania Przedszkolaki otrzymały dyplom oraz nagrodę za udział w konkursie.

57 Photos

Jestem Polakiem - akademia z okazji Święta Niepodległości - 10.11.2015 r.

10 listopada uczciliśmy w naszym Przedszkolu Święto Niepodległości. Z tej okazji odświętnie ubrani z kotylionami na piersi stanęliśmy do wspólnego apelu. Grupy Pszczółki i Motylki przygotowały wiersze oraz pieśni patriotyczne, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn. Podniosła atmosfera tego dnia udzieliła się wszystkim Przedszkolakom.

31 Photos

Konkurs Piosenki Patriotycznej ,,Skąd nasz ród

9 listopada nasze Przedszkole po raz czwarty wzięło udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej. W tym roku motywem przewodnim była piosenka harcerska a nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z grupy Pszczółki. Brawurowo wykonały piosenkę pt: ,,Szare szeregi". W nagrodę przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz książki. Gratulujemy wspaniałym wykonawcom oraz Paniom z grupy Pszczółki.

20 Photos

Pasowanie na Przedszkolaka 2015

28 października Przedszkolaki z grupy Motylki i Biedronki oraz Oliwka i Marysia z grupy Pszczółki zostały oficjalnie przyjęte w poczet przedszkolaków. Starszaki uroczyście powitały nowych kolegów i zaprosiły do wspólnej zabawy. Poniżej przedstawiamy filmy z tego wydarzenia :)

116 Photos

Spotkanie z tatą Filipa - policjantem

26 października nasze przedszkole odwiedził tata Filipa, który pracuje w Policji. Usystematyzował naszą wiedzę na temat bezpieczeństwa na ulicy oraz przepisów ruchu drogowego. Tata Filipa opowiedział nam również o swojej pracy oraz zdradził jak zostać policjantem.

45 Photos

Spotkanie z mamą Bartka - prawnikiem

Dzięki uprzejmości mamy Bartka grupa Pszczółki poznała zawód prawnika. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda sala rozpraw, mogliśmy przymierzyć togę oraz wspólnie stwotzyliśmy akta sądowe :)

34 Photos

Spotkanie z Tatą Krzysia - kolejarzem.

14.10 odwiedził nas tata Krzysia, który pracuje na koleji. Opowiedział nam jak wygląda jego praca, obejrzeliśmy zdjęcia pociągów oraz dowiedzieliśmy się kto odpowiada na koleji za bezpieczeństwo.

18 Photos

Spotkanie z pszczelarzem - 14.10.2015 r.

14.10.2015 r. nasze przedszkole odwiedził pszczelarz, który opowiedział nam o fascynującym życiu pszczół. Dowiedzieliśmy się jak wygląda rodzina pszczół, jak powstaje miód oraz jakich atrybutów używa pszczelarz w swojej pracy. Mieliśmy okzaję skosztować również miodu z prywatnej pasieki Pana Marka.

62 Photos

Dyniowy zawrót głowy - Pszczółki wykonują pracę na konkurs - 09.10.2015 r,

Na naszą pracę można głosować podczas Święta Dyni w Folwarku Bródno w dniach 10-11 października. Liczymy na Państwa głosy :)

17 Photos

Wizyta taty Oliwki - spotkanie z gitarzystą :)

7.10 odwiedził nas tata Oliwki, żeby opowiedzieć nam o swoim hobby - grze na gotarze elektrycznej. Przedszkolaki dowiedziały się wielu rzeczy na temat samgo instrumentu oraz miały możliwość wysłuchania próbki talentu Pana Piotra. Na zakończenie spotkanie najodważniejsi mieli okazję spróbować gry na gitarze :)

32 Photos

Klub Małego Einstein-a - papier czerpany - 25.09.2015 r.

Czerpiemy radość z produkcji papieru :))

34 Photos

Poznajemy ciekawe zawody - tata Michała opoiwada o pracy pilota

25.09 w naszym przedszkolu gościliśmy tatę Michała, który opowiedział nam o pracy pilota. Wspólnie obejrzeliśmy zdjęcia oraz filmy wykonane z kokpitu samolotu.

27 Photos

Witamy Panią Jesień - 23.09.2015 r.

W pierwszy dzień kalendarzowej jesieni Przedszkolaki pożegnały lato i powitały Panią Jesień, która przyszła do nas z koszykiem pełnym owoców, kasztanów, żołędzi i liści. Oby nie zabrakło jej kolorów i słońca :)

31 Photos

Święto pieczonego ziemniaka - 17.09.2015 r.

W tym roku Lasek Bródnowski przywitał nas piękną słoneczną pogodą - w sam raz na piknik. Nasze spotkanie rozpoczęły występy dzieci ze wszystkich grup, które zaprezentowały piosenki o tematyce jesiennej i nie tylko :) Chętnie kosztowaliśmy pieczonych ziemniaków oraz innych przekąsek przygotowanych na tę okazję. Wspólne pląsy oraz zabawy z chustą okazały się dobrym sposobem na spalenie zbędnych kalorii :) Wrześniowe słońce sprawiło, że bańki mydlane wyglądały naprawdę pięknie a przy stoliku plastycznym powstały niesamowite cudaki z ziemniaków. Dziękujemy wszystkim za współną zabawę.

129 Photos

,,Jesienne dary z sadu i z ogrodu

Grupa Pszczółki w tym tygodniu utrwalała wiedzę na temat jesiennych warzyw i owoców. Przedszkolaki odwiedziły również stragan z warzywami.

32 Photos

Wycieczka grupy Motylki do Folwarku Bródno - 10.09.2015 r.

10 września grupa Motylki uczestniczyła w zajęciach pt: ,,Życie na wsi". Miały możliwość obserwować wiejskie zwierzęta i ich środowisko życia. Odwiedziły również ogród, w którym miały okazję zobaczyć jak rosną warzywa oraz spróbować owoców prosto z krzaczka.

105 Photos

,,Moje ciało

Motylki w tym tygodniu utrwalały wiedzę na temat części ciała. Wykonały parcę z masy solnej oraz zbiorową wyklejankę. Poznały również szereg piosenek i pląsów o częściach ciała.

34 Photos

Wycieczka grupy Pszczółki do gospodarstwa agroturystycznego w Powsinie - 10.09.2015 r.

Grupa Pszczółki wyjechała na pierwszą w tym roku przedszkolnym wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego. Największą atrakcją było spotkanie ze zwierzętami hodowlanymi i przejażdżki na kucykach. Oprócz tego przedszkolaki samodzielnie przygotowały weki - z warzyw znalezionych w ogrodzie, które rozdały w przedszkolu rodzicom.

193 Photos

Uroczyste pożegnanie starszaków - 19.06.2015 r.

,, W jednym uścisku złączmy dłonie, niech nasze Panie przyjdą też i tak się wspólnie pożegnamy, przedszkola nadszedł kres...".

104 Photos

IV międzyprzedszkolna olimpiada sportowa - 16.06.2015 r.

Już po raz czwarty nasze przedszkole organizowało Olimpiadę sportową dla przedszkolaków. W tym roku w konkurencjach sportowych rywalizowało pięć grup. Przedszkolaki zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz pucharami. W ten sposób staramy się kształtować w dzieciach zamiłowanie do sportu i aktywnego spędzania czasu.

148 Photos

Festiwal Dzieci i Młodzieży ,,Artystyczny Targówek

Już po raz piąty nasze przedszkole brało udział w ,,Artystycznym Targówku". W tym roku dzielnie reprezentowały nas przedszkolaki z grupy Pszczółki, które zaprezentowały na scenie wiosenny taniec.

40 Photos

,,Wszystko o kropelce wody

Grupa Motylki wspólnie z Rodzicami uczestniczyła w zajęciach na temat wody. Temat zajęć związany był z obchodami Dnia Ziemi. Po zajęciach wszyscy razem sprzątaliśmy teren wokół przedszkola.

31 Photos

Konkurs ,,Kurczaczek wielkanocny

Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi podczas Śniadanka wielkanocnego. Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy kreatywności.

8 Photos

Powitanie wiosny - 20.03.2015 r.

Marzanno Marzanno ty zimowa panno, pięknie cię żegnamy, na wiosnę czekamy !!!

22 Photos

Spotkanie wigilijne - 19.12.2014 r.

Coroczną tradycją w naszym przedszkolu jest spotkanie wigilijne z udziałem Rodziców. Uroczystość rozpoczęły występy wszystkich grup, które zaprezentowały program świąteczny oraz jasełka. Po występach dzieci pani dyrektor wręczyła nagrody za wykonanie prac przestrzennych w konkursie pt: ,,Anioł" oraz dyplomy za udział w akcji ,,Góra grosza". Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie oraz miło spędzony czas.

70 Photos

Stragan z warzywami - zajęcia w grupie Pszczółki

W minionym tygodniu grupa Pszczółki utrwaliła nazwy warzyw, wykonała jesienne słomki do napojów oraz sałatkę warzywną.

36 Photos

Święto pieczonego ziemniaka - 17.09.2014 r.

17 września w naszym przedszkolu odbył się piknik z okazji święta pieczonego ziemniaka. Na polance w lasku bródnowskim zebrani Rodzice mieli okazję obejrzeć występy dzieci oraz skosztować pieczonych ziemniaków. Dodatkową atrakcją było wspólne ozdabianie tipi oraz odtańczenie tańca indiańskiego.

54 Photos

Zajęcia w Klubie Małego Eintein-a

Na pierwszych zajęciach w Klubie Małego Einstein-a przedszkolaki dowiedziały się dlaczego liście zmieniają kolor oraz wykonały eksperyment pozyskiwania z liści barwnika. Na drugich zajęciach mali naukowcy poznali tajemnicę wytwarzania mydła i samodzielnie zrobili mydełka.

25 Photos

Zajęcia Lego w naszym przedszkolu

Na zajęciach konstrukcyjnych z klocków Lego przedszkolaki budowały piramidę oraz wieżowce.

23 Photos

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Akceptuję
x